Pekingská studie ukazuje, že byliny čínské medicíny jsou schopny pomoci s poporodní depresí

Poporodní deprese a čínská medicína

Na internetových stránkách www.chinesemedicinenews.com vyšel zajímavý článek o výzkumu poporodních depresí. Dovolte nám, abychom se s vámi o výtah z něj podělili.

V provedeném pekingském výzkumu bylo zjištěno, že pomocí čínské medicíny je možné zmírnit příznaky poporodní deprese.

Poporodní deprese jsou definované jako závažná psychologická porucha. Která může začít kdykoliv již v průběhu těhotenství, ale také i do jednoho roku po narození dítěte.

Deprese je považována za psychologické onemocnění, které bez pomoci postižený obvykle není schopen sám zvládnout. Známky deprese jako jsou smutek, ztráta radosti z aktivit, které dříve těšily. Problémy se soustředěním a přijímáním nových informací aj. Připojují se myšlenky, že matka nebo otec nejsou dobrými rodiči.

Dle příspěvku v časopisu Neuropsychické nemoci a léčby vědci hledali možnost alternativní léčby pro matky a otce s poporodní depresí.

Výzkumníci testovali na krysách recept bylinné léčby tradiční čínské medicíny obsahující Radix astragali, Codonopsis pilosula, Semen Ziziphi spinosae, Fructus corni, Radix Curcumae, Pericarpium citri reticulatae, Citrus chirocarpus, Angelica sinensis.

V rámci výzkumu bylo prokázáno, že bylinná směs má při poporodních depresích pozitivní účinky na organismus.

http://chinesemedicinenews.com/tcm-helps-postpartum-depression/