Centrum tradiční čínské medicíny Fénix Praha
Radka Dohnalová

V průběhu své fyzioterapeutické praxe jsem často pracovala se skoliotickými dětmi. Terapie se dařila, ale z času na čas docházelo ke zhoršení stavu bez zjevných důvodů. Pátrala jsem po příčinách a došla k závěru, že prostředí a dění v rodině má zásadní vliv na pacientův stav (hádka rodičů, rozvod, úmrtí). S tímto jsem jako fyzioterapeut neuměla pracovat a samotná fyzioterapie mi nenabízela pomoc. Hledala jsem další možnosti, prošla desítkou seminářů a nakonec jsem ucelený pohled našla až v podobě Čínské medicíny.

Po více než desetileté praxi v oboru fyzioterapie jsem vystudovala školu tradiční čínské medicíny. Studium pěti dovedností při TCM Institutu v Praze.

Absolvovala jsem stáž na Universitách TČM v čínském Nanjingu.

V současné době mimo jiné spolupracuji s TCM institutem, jako lektorka praktické výuky akupunktury a externí konzultant kliniky tradiční čínské medicíny TCM Bohemia.

Marie Týblová

Tradiční čínská medicína mne oslovila svou filozofií a komplexností pohledu na člověka a jeho zdraví. Vedle studia homeopatie jsem začala studovat školu Pěti doveností na TCM Institutu v Praze a Tuina masáže. Čínská medicína je pro mne nekončící cestou za poznáním a hledáním nových postupů.  Svět nečekaných možností… Ve své praxi používám rozmanitou paletu nástrojů TČM. Jsou mezi nimi např. baňky, guasha, moxa, Tuina masáž, stimulace akupunkturních drah a bodů, bylinná léčba.

Lucie Šurábová

Už od mládí jsem se chtěla věnovat léčení lidí. Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu a kurzy masáží, shiatsu, reiki, ale věděla jsem, že to není to pravé. Až jsem se dozvěděla o možnosti vzdělání v čínské medicíně. Studium bylo skvělé a účinky čínské medicíny jsem si vyzkoušela sama na sobě hned v prvním ročníku, kdy mě zkušenější kolegyně zbavila mého celoživotního zánětu nosních dutin za neuveřitelně krátkou dobu.

Ve své praxi se věnuji mimo fytoterapie, dietetiky a stimulace akupunkturních bodů také, pokud má pacient chuť, povídání o Yang Sheng Fa – umění pěstování života. Nejvíce si tak cením pokud dojde nejen k vyléčení pacienta do původního stavu, ale získá z nemoci také poučení a pokračuje v životě s větší lehkostí a radostí.
 
 Studovala jsem na TCM Institutu v Praze – čtyřleté studium Pěti dovedností.
 Postgraduální vzdělávání ve všech oborech čínské medicíny.
 5 let jsem pracovala na klinice TCM v Praze .
 Absolvovala jsem stáž na univerzitách v Číně.